So. Čvn 3rd, 2023
0
(0)

To, že na váš domov zírají cizí lidé z celého světa, není nutně něco, co byste si přáli. Během několika sekund lze v mapových aplikacích, které všichni nosíme ve svých telefonech, zastřít svůj dům, ve kterém bydlíme.

Pokud byste chtěli tyto digitální šmíráky odradit, můžete požádat Google, Apple a Microsoft, aby váš pozemek zakryly závojem soukromí.

Než to uděláte, je však třeba na něco pamatovat: možná nebudete schopni proces zvrátit. Rozostření by mohlo být definitivní. To je případ Google Maps, a přestože Apple a Microsoft nespecifikují, zda je rozmazání trvalé, mohou se řídit stejným protokolem nebo se tak rozhodnout v budoucnu podobně jako Google Maps.

Google Maps

Chcete-li rozmazat svůj domov na Mapách Google, najděte jej na webu nebo v mobilní aplikaci a poté přepněte do režimu Street View – měli byste to udělat kliknutím nebo klepnutím na obrázek, který se zobrazí při prohlížení nemovitosti.

Dále klikněte na tři tečky, které jsou nahoře v levém horním rohu (na webu) nebo v pravém horním rohu (v aplikaci) a vyberte Nahlásit problém. Dostanete formulář k vyplnění, který obsahuje snímky Street View a červené pole pro výběr – ujistěte se, že toto pole přesně pokrývá oblast, kterou chcete rozmazat.

Vyberte Můj domov v části Co chcete, abychom rozmazali? záhlaví, zadejte svou e-mailovou adresu a Odeslat. S tím proces rozmazání probíhá. Google vás pak ještě může požádat o doplnění informací.

Jak užitečný byl příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *