So. Čvn 3rd, 2023
0
(0)

Nejjednodušší a nejsnadnější způsob, jak zabránit telefonu, aby vás sledoval, je úplně vypnout služby určování polohy. To však povede ke ztrátě přístupu ke všem aplikacím a funkcím, které vyžadují služby určování polohy. Můžete také určit, které konkrétní služby určování polohy zakázat, které aplikace mohou používat vaši polohu a kdy a zda povolit ukládání vaše historie polohy.

Jak zakázat služby určování polohy v systému Android

1. Přejděte do Nastavení a poté přejděte dolů na Umístění. Přepněte Použít polohu na vypnuto.

Jak zakázat konkrétní služby určování polohy a historii polohy v systému Android

1. V nabídce Umístění klepněte na Služby pro zjišťování polohy.

2. Klepněte na službu určování polohy, kterou chcete zakázat.

3. U Nouzové lokalizační služby, Přesnosti polohy Google, Skenování Wi-Fi a Skenování Bluetooth se na další stránce zobrazí přepínač pro deaktivaci nastavení. Klepněte na přepínač do polohy vypnuto.

4. Chcete-li vypnout Historii polohy, budete přesměrováni na stránku Ovládací prvky aktivity účtů Google. Přejděte dolů na Historie polohy a stiskněte Vypnout .

Přejděte dolů na konec další stránky a vyberte Pozastavit . Pak stiskněte Got It na další stránce nebo jednoduše X mimo stránku.

Pokud je ponecháte zapnutý, můžete vybrat časový rámec automatického mazání , takže vaše uložená místa budou po uplynutí nastavené doby vymazána. Klepněte na Automatické mazání a poté vyberte časový rámec. Stiskněte Další a potom klepněte Potvrdit .

5. Chcete-li odstranit všechna dříve uložená místa, vyberte možnost Spravovat historii a přihlaste se k účtu Google . Zobrazí se vám mapa a několik filtrů pro výběr konkrétních dnů.

6. Chcete-li vymazat celou svou historii, klepněte na ikonu koše v levém dolním rohu mapy. Klepněte na zaškrtávací políčko a poté klepněte na ODSTRANIT HISTORII POLOHY .

Chcete-li smazat historii polohy jednoho dne, vyfiltrujte den, který chcete smazat, a klepněte na ikonu koše . Ve zprávě, která se objeví, klepněte na ODSTRANIT DEN.

7. Chcete-li vypnout Sdílení polohy, klepněte na Sdílení polohy Google . Na další stránce klepněte na X vedle jména osoby, se kterou chcete přestat sdílet svou polohu. Všimněte si, že nejprve budete muset svou polohu s touto osobou sdílet ručně.

Jak změnit oprávnění jednotlivých aplikací v systému Android

V nabídce Umístění klepněte umístění aplikace (nebo Oprávnění aplikace na zařízení Samsung).

2. Vyberte aplikaci, pro kterou chcete změnit oprávnění k poloze. Poté vyberte jednu z následujících možností :

  • Povolit vždy, což aplikaci umožňuje neustále sledovat vaši polohu
  • Povolit pouze při používání aplikace, což omezuje sledování polohy na použití aplikace
  • Pokaždé se zeptat, což aplikaci přinutí zeptat se vás, zda chce sledovat vaši polohu
  • Nepovolit, která zcela blokuje sledování aplikace

3. Vypněte Použít přesnou polohu, abyste zajistili, že aplikace nebude sledovat vaše konkrétní místo pobytu.

Na zařízení Samsung místo toho globálně vypnete přesnou polohu tak, že vyberete Přesnost polohy Google a poté vypnete přepínač Vylepšit přesnost polohy .

Jak užitečný byl příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *