So. Čvn 3rd, 2023
5
(1)

Ukážeme vám, jak zabránit obří platformě sociálních médií, aby vás sledovala všude, kde jste online.

Pravděpodobně víte, že vás Facebook může sledovat na webu. Věděli jste ale, že existuje nastavení ochrany osobních údajů, které usnadňuje jeho vypnutí? Jmenuje se nástroj Off-Facebook Activity a existuje od roku 2019. Umožňuje vám prohlížet a ovládat data, která aplikace a weby sdílejí s platformou – a sledovat druh informací, ke kterým mají aplikace třetích stran přístup.

Pomocí funkce ochrany osobních údajů můžete vymazat historii aplikací a webů, které sdílely vaše data. Můžete také vypnout Future Off-Facebook Activity, která Facebooku říká, aby odpojil veškeré informace, které společnost sdílela z vašeho účtu. Nebo si můžete selektivně vybrat, se kterými společnostmi chcete přestat sdílet svou aktivitu, a přestanou se zobrazovat tyto cílené reklamy.

Zde je návod, jak lépe ovládat své soukromí na Facebooku.

Jak spravovat, co weby sdílejí s Facebookem pomocí nástroje Off-Facebook Activity

Pomocí obchodních nástrojů Facebooku můžete vidět, jaké informace společnosti odeslaly aplikace a webové stránky. Odtud můžete vymazat informace ze svého účtu a vypnout budoucí sledování „aktivity mimo Facebook“ ze svého účtu. Budete moci ovládat všechny aplikace a weby, takže už nebudou moci sdílet vaši aktivitu vyhledávání s Facebookem.

Chcete-li začít, přejděte do Nastavení a soukromí > Nastavení > Aktivita mimo Facebook . Odtud můžete spravovat svou aktivitu mimo Facebook, vymazat veškerou historii a vypnout budoucí aktivitu mimo Facebook pro svůj účet.

Co se stane, když vypnete Aktivitu mimo Facebook

Jakmile vymažete aktivitu spravovanou tímto nástrojem, Facebook odstraní vaše identifikační údaje, které aplikace a webové stránky sdílejí. To znamená, že Facebook nebude vědět, které webové stránky jste navštívili nebo na co jste se dívali, takže z těchto stránek neuvidíte cílené reklamy.

Jak užitečný byl příspěvek?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *